مهاجرت را با هیچجا سفر آغاز کنید

در ترکیه، تحصیل از سن 5 سالگی شروع می­شود و 12 سال تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان اجباری است و تحصیل تا پایان مقطع دبیرستان رایگان است و افرادی که دارای اقامت و شهروندی کشور ترکیه هستند می­توانند خود و یا فرزندانشان در مدارس ترکیه بدون پرداخت هزینه تحصیل نمایند.

در کشور ترکیه انواع مدرسه شامل مدارس خصوصی، مدارس دولتی، مدارس بین­المللی و مدارس شبانه­روزی وجود دارد. تحصیل در مدارس دولتی ترکیه رایگان است و دروس به زبان ترکی تدریس می­شوند اما در مدارس خصوصی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و باید هزینه تحصیل پرداخت گردد. مدارس بین­المللی در ترکیه تحت نظارت کشورهای مختلف مانند آمریکا، کانادا، انگلستان و … است و از قوانین این کشورها در زمینه آموزش و پرورش تبعیت می­کنند. کسانی که می­خواهند فرزندشان را به تنهایی برای تحصیل به کشور ترکیه بفرستند باید از مدارس شبانه روزی استفاده کنند و هزینه تحصیل، هزینه خورد و خوراک و هزینه اقامت پرداخت گردد.

 

تحصیل در دانشگاه های ترکیه

تحصیل در دانشگاه­های ترکیه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان­پذیر است.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه­های ترکیه نیاز به مدرک آیتلس دارند و پذیرش در این مقطع براساس معدل دیپلم و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می­باشد. مدت زمان تحصیل برای دریافت مدرک لیسانس 4 سال است.

3.4/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Requesting advice from HICHJA experts