به هیچجا سفر خوش آمدید

ویزای اسکیلد ورکر کانادا

در شرایطی که اکثر افراد مایل به مهاجرت به کشورهای اروپایی می باشند ما به شما ویزای اسکیلد ورکر کانادا را معرفی می کنیم. کانادا از جمله کشورهای مدرن قاره آمریکاست که امروزه مهاجران زیادی را از سرتاسر دنیا می پذیرد. دلایل گوناگونی افراد را به سمت اقامت در کشور درختان افرا جذب می کند.

از جمله این دلایل می توان به امکانات مناسب زندگی، حقوق بالای شهروندی، شرایط شغلی مناسب و… اشاره کرد. یکی از مهمترین ویژگی های کشور کانادا که به خاطره آن در جهان شهرت دارد آزادی بیان و اندیشه در این کشوراست. شما با هر نژادی و با هر عقیده ای می توانید به آسانی در کانادا زندگی کنید.

امروزه روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و…. . ما در این مقاله به یکی از مهمترین ویزاهای قابل دریافت از کشور کانادا پرداخته ایم، ویزایی که به ویزای اسکیلد ورکر کانادا شهرت دارد. در ادامه مقاله به توضیحات بیشتری راجب این نوع اقامت می پردازیم. با ما همراه باشید.

درباره ویزای اسکیلد ورکر کانادا

در بین تمامی روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق ویزای اسکیلد ورکر کانادا سریع ترین راه برای دریافت اقامت کاناداست. همانطور که از معنای کلمه skilled worker  پیداست شما در صورتی می توانید از این ویزا استفاده کنید که دارای یک مهارت باشید. کشور کانادا در اینصورت خیلی سریع به شما اقامت کاری می دهد.

تفاوت بین ویزای کاری و ویزای اسکیلد ورکر مهارت و تخصصی است که فرد متقاضی دارد. پس اگر دارای توانایی و مهارت در هررشته ای هستید به شما توصیه می کنیم به دنبال اخذ ویزای اسکیلد ورکر کانادا باشید.

شما ممکن است در کالج، دانشگاه یا موسسه تحصیل کرده باشید و یا مهارت های خود را در محل کار خود آموخته باشید. مهم این است که مهارت های اسکیلد ورکر به رشد و بهبود نتایج اقتصادی کشور میزبان (کانادا) منجر می شود. پس برخلاف تصور بیشتر افراد ویزای اسکیلد ورکر کانادا به یک کارگر یا کارمند معمولی منتهی نمی شود و می تواند شامل مهندسان، پزشکان، رانندگان کامیون، دانشمندان، معلمان، حسابدار ها، صنعتگران، آشپزان و …  بشود.

در سال 2015 دولت کانادا سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری را پیاده سازی کرد. این برنامه شامل تعداد قابل توجهی از شغل ها می شود که هر کدام شرایط خاص خود را  دارند. بنابراین منظور از اسکیلد ورکر در کانادا، اشخاصی هستند که دارای تحصیلات مناسب، سابقه کار، سن و توانایی زبانی مورده تایید کشور کانادا می باشند و تحت سیستم اکسپرس اینتری درخواست اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور را ارائه می دهند.

این سیستم از یک برنامه امتیازدهی پیروی می کند که شخصه متقاضی برای دریافت اقامت این کشور باید بتواند بیشترین امتیاز را دریافت کند. برای مثال، بیشترین نمره در سیستم سریع اقامت دائم کانادا با دعوتنامه برای درخواست کار ارائه می شود. یعنی اگر شما امتیاز بالایی دریافت کرده باشید به شما پیشنهاد کاری ارائه می شود و در اینصورت شما متوجه امتیاز خوبه خود می شوید.

برنامه اسکیلد ورکر فدرال شامل 347 شغل فنی وغیرفنی است که هر متقاضی می تواند با توجه به حرفه، توانایی و مهارت های خود یکی از مشاغل را انتخاب کند و با انجام شرایط مورد نیاز، درخواست اقامت خود را ارائه کند.

شرایط ویزای اسکیلد ورکر کانادا

داشتن سابقه کاردرحوزه تخصصی خود

اولین شرایطی که برای دریافت ویزای اسکیلد ورکر کانادا نیاز است داشتن سابقه کاردر حوزه تخصصی است. به معنای دیگر شما زمانی که دارای تخصصی هستید و درآن زمینه درخواست اقامت کاری می دهید باید در کشور مبدا سابقه کاردرهمان رشته را داشته باشید. مدت این سابقه کاری باید حداقل یک سال به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در ده سال سپری شده باشد.

به عنوان مثال، اگر به عنوان مهندس کامپیوتر درخواست اقامت کاری کانادا را می دهید باید یک سال سابقه کاره مداوم در این رشته را در کشور خودتان داشته باشید. به طورکلی به سه روش می توان در کشور کانادا انتخاب شغل کرد. یعنی شما توانایی انتخاب شغلی از سوی خودتان و مشغول شدن به کار در کشور کانادا را ندارید و باید طبق قوانین و شرایطی شغل خود را در کشور کانادا انتخاب کنید.

اولین راه برای انتخاب شغل، برگزیدن یکی از کارهای پیشنهادی دولت فدرال کانداست که با توجه به نیاز های کشور خود آنها را تعین کرده است. دومین روش از طریق پیشنهادات کارفرمای های کانادایی است (job offer) که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم و سومین راه از طریق ارائه مدرک تحصیلی از دانشگاه های کاناداست.

اگر شما پس از پایان اقامت تحصیلی مایل به دریافت اقامت کاری در کانادا در حوزه تحصیلی خود هستید می توانید اقامت اسکیلد ورکر دریافت کنید. این در شرایطی است که مدرک دانشگاهی کشور کانادا را ارائه دهید.

تسلط بر زبان های انگلیسی یا فرانسه

تسلط برای زبان های خارجی یکی از ابتدایی ترین شرایط برای مهاجرت به هر کشوری است. شما باید برای مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای اسکیلد ورکر کانادا به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید. تسلط و دانش شما در این زبان ها باید در چهار بخش speeking, listening, reading, writing)) کامل باشد. برای این منظور معمولا آزمون های بین المللی مانند آیلتس یا تافل گرفته می شود.

داشتن مدرک تحصیلی مرتبط

شما باید به گونه ای ثابت کنید که دارای مهارت ادعا شده هستید پس نیاز به ارائه مدرک می باشید. اگر مهارت و تخصص خود را از دانشگاه کسب کرده اید باید مدرک دانشگاهی ارائه کنید به همراه رزومه و پروژه هایی که انجام داده اید و اگر از موسسات خصوصی مدرک گرفته اید در صورت اعتبار آن موسسه می توانید برای دریافت ویزای اسکیلد ورکر اقدام کنید.

جاب آفرفدرال کانادا چیست؟

در این نوع ویزا و اقامت که جزو اقامت های کاری و اسکیلد ورکر حساب می شود شما درخواست اقامت نمی دهید بلکه این دفعه از سوی کارفرماهای کانادایی برای کار در این کشور فراخوانده می شوید. شما با توجه به نیازهای کارفرماها و مهارتی که دارید می توانید اقامت کاری کانادا را دریافت کنید. شهر و شرایطی زندگی شما درکانادا بستگی به پیشنهاد کارفرما دارد. شما پس از دریافت این اقامت قادر به دریافت اقامت PR نیز خواهید بود.

LMIA کانادا چیست؟

LMIA گزارشی رسمی است که سازمان کارو امور توسعه انسانی کانادا در جواب پیشنهاد های شغلی ازسمت کارفرما های کانادایی به متقاضیان خارجی می دهد. بعد از ارزیابی چندین فاکتور مهم به منظور امتیاز دهی، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا از متقاضیان ویزای اسکیلد ورکر کانادا، خواستار ارائه گواهی حساب بانکی می شود.

این کار به دلیل اطمینان از آن است که متقاضیان می توانند بعد از مهاجرت به کانادا تا مدت زمان مناسبی قبل از استخدام ازعهده هزینه های خود و خانواده یشان بربیایند.. البته لازم به ذکر است که انجام معاینات پزشکی و ارائه گواهی سلامت به این سازمان یکی دیگر از موارد خواسته شده توسط دولت فدرال کانادا است.

مراحل اخذ ویزای اسکیلد ورکر کانادا

همانطور که میدانید، برنامه skilled worker کانادا به نوعی از زیر مجموعه های اکسپرس انتری به شمار می رود. با توجه به این موضوع، شما باید در گام اول یک پروفایل اکسپرس انتری برای خودتان ایجاد کنید. این پروفایل، باید شامل اطلاعات شخصی شما مثل رزومه، مدارک و تحصیلات زبانتان باشد. در این مرحله، بسته به رزومه ای که ارسال کرده اید، امتیازی از 100به شما تعلق میگیرد.

افرادی که شرایط آنها به قدر کافی مساعد باشد، حداقل امتیاز لازم یعنی 67 را به دست می آورند و وارد یکی از Pool ها می شوند. در این مرحله دولت کانادا از بین افرادی که در pool قرار دارند، افرادی که شرایط بهتری دارند را انتخاب می کند و دعوت نامه ای برایشان ارسال می کند. این دعوت نامه به اصطلاح ITA نامیده می شود. نکته ی بسیار مهم این است که شما باید پروفایل خود را آپدیت نگه دارید و دائما آن را ارتقا دهید.

امتیاز بندی ویزای اسکیلد ورکر کانادا

همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره شد برای درخواست ویزای اسکیلد ورکر کانادا شما باید برای خودتان یک پروفایل داشته باشید و به طور مداوم آن را بروزرسانی کنید و تمامی اطلاعات و رزومه خود را از این طریق در اختیار دولت کانادا قرار دهید. سپس از سوی کشور مقصد به شما امتیاز می دهند و این امتیاز، قبولی یا رد درخواست شما را تعین می کند. شما باید بتوانید حداقل امتیاز 67 از 100 را کسب کنید.

عواملی که در این سیستم امتیاز بندی مورد توجه قرار می گیرند شامل: زبان، سوابق کاری، تحصیلات، سن، تطبیق پذیری و موارد مربوط به اشتغال می شود. برنامه جدید ویزای اسکیلد ورکر کانادا، به دنبال انتخاب افرادی است که بیشترین احتمال موفقیت در این سیستم را دارند.

به منظور امتیاز بندی و اخذ نمره لازم برای ویزای اسکیلد ورکر کانادا، 6 فاکتور مهم ارزیابی می شوند که عبارتند از:

مدارک لازم برای ویزای اسکیلد ورکر کانادا

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت در خصوص ویزای اسکیل ورکر کانادا در این بخش به طور کامل آورده شده است. نکته مهم این است که شما قبل از مراجعه به سفارت، تمامی مدارک را به طور کامل به همراه داشته باشید تا روند دریافت اقامت به تاخیر نیفتد. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  1. ارائه اصل مدرک تحصیلی به همراه تمامی ریزنمرات و ترجمه رسمی آن.
  2. ارائه اصل مدرک پاسپورت که حداقل دارای 6 ماه انقضا باشد.
  3. ارائه مدرک قبولی زبان های خواسته شده به همراه ترجمه رسمی آن.
  4. ارائه اصل نامه تمکن مالی.
  5. ارائه اصل نامه کاری و روزمه ها.
  6. ارائه اصل مدرک شناسنامه و کپی آن به همراه ترجمه رسمی.

تمکن مالی برای ویزای اسکیلد ورکر کانادا

شما برای شروع فرآیند مهاجرت و درخواست آن باید ابتدا هزینه های اولیه ای را دراختیار داشته باشید. این هزینه های شامل هزینه های درخواست ویزای اسکیلد ورکر به کنسولگری کانادا و هزینه های ابتدایی زندگی در کانادا می باشد. زیرا شما در بدو ورود هزینه ای از کارفرما دریافت نمی کنید و باید هزینه های زندگی به مدت حداقل یک ماه را برای خود و خانواده تان به همراه داشته باشید.

کلام آخر

در این مقاله سعی بر توضیح کامل ویزای اسکیلد ورکر کانادا داشتیم. روشی که شما را خیلی سریعتر و راحت تر به اقامت کانادا می رساند. کشور کانادا امروزه به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته دنیا آماده پذیرایی از شما است. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید در صورت برخودار نبودن از تخصصی شروع به یادگیری کنید و آینده ی بهتری را برای خود بسازید. دنیا همیشه برای استقبال از انسان های متخصص و با مهارت آماده است.

به این مقاله امتیاز دهدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *