مهاجرت را با هیچجا سفر آغاز کنید

ویزای توریستی آلمان

در بین تمامی کشورهای اروپایی یکی از محبوب ترین ومهاجرپذیرترین کشورها، کشور آلمان است. ویزای توریستی آلمان یکی از از اصلی ترین روش های مهاجرت به کشور ژرمن هاست. کشوری که هشتاد سال پیش یکی از بازوهای اصلی جنگ جهانی دوم بود امروزه به یکی از زیباترین مقصدها برای گردشگری تبدیل شده است. در این مقاله با تمامی جزئیات دریافت ویزای توریستی آلمان آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

اخذ ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان به علت اینکه مدت کوتاهی که دارد، افراد معمولا برای سفرهای کوچک خود به آلمان با دلایل گوناگونی از این نوع ویزا استفاده می کنند. انواع ویزای توریستی آلمان عبارتند از:

شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان

آلمان نیز مانند سایر کشورهای مهاجرپذیر شرایطی را برای ویزای توریستی خود قرار داده است که اگر شما مایل به اخذ ویزای توریستی آلمان هستید باید با این شرایط به خوبی آشنا باشید.

معمولا شرایط دریافت ویزای آلمان نسبت به سایر کشورها آسان تر است. همانطور که می دانید امروزه ایرانیان زیادی مقیم کشور آلمان می باشند و شهرهای مختلف آلمان همواره مملو از مهاجران ایرانی است. یکی از اصلی ترین دلایل آن شرایط و قوانین مناسب این کشور می باشد. از جمله شرایط دریافت تضمینی ویزای توریستی آلمان می توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

  1. ارائه وثیقه: ارائه دادن وثیقه یکی از مراحل مهم برای دریافت ویزای تضمینی آلمان است. شما ابتدا وثیقه ای با مبلغ قابل توجه به یکی از شرکت ها یا موسسات آلمانی ارائه می دهید سپس آن موسسه برای شما دعوت نامه می فرستد و قبولی درخواست مهاجرت شما از سفارت آلمان تقریبا صددرصد می شود.
  2. دعوت نامه: یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان ارائه دعوت نامه به سفارت است. اگر دوست، فامیل یا خانواده تان در آلمان اقامت دارند و درحال حاضر در این کشور ساکن هستند می توانند برای شما دعوت نامه بفرستند و به راحتی به جلو افتادن مراحل مهاجرت شما کمک بکنند. ناگفته نماند این دعوت نامه می تواند از سوی موسسات تجاری و یا سمینارهای علمی-هنری و… نیز باشد.
  3. ویزای توریستی بدون دعوت نامه: این شرایط دقیقا نقطه مقابل دریافت ویزا آلمان از طریق ارائه دعوت نامه است. شما بدون داشتن دعوت نامه نیزمی توانید ویزای توریستی دریافت کنید اما مراحل آن بسیار سخت تر از زمانی خواهد شد که شما دارای دعوتنامه هستید. اگر بدون دعوت نامه قصد مراجعه به سفارت آلمان برای اخذ ویزای توریستی آلمان را دارید اولین شرط این است که برنامه ای دقیق از سفر خود به کنسولگری ارائه کنید.

ارائه برنامه دقیق بدین معناست که ساعت حرکت، مکان هایی که قصد بازدید دارید، هتل و رسید رزور آن و… باید کاملا در اختیار سفارت قرار بگیرد همچنین باید شرایطی مانند تمکن مالی را داشته باشد. شاید در اینصورت صدور ویزای توریستی آلمان برای شما راحت تر شود.

نحوه دریافت ویزای توریستی آلمان

برای شروع درخواست ویزای توریستی آلمان شما باید مراحل ذیل را سپری کنید:

مدارک ویزای توریستی آلمان

همانگونه که در بخش قبلی اشاره کردیم جمع آوری مدارک ویزای آلمان یکی از مهم ترین مراحل است زیرا در صورت درست و کامل نبودن مدارک شما مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان برای شما بسیار به تاخیر میفتد و ممکن است شرایط برای شما به طورکلی تغیر کند. پس باید به خوبی با مدارک مورد نیازه سفارت و نوع ویزا آشنا باشید. مدارک ویزای توریستی آلمان عبارتند از:

هزینه ویزای توریستی آلمان

به طورکلی هزینه ی مهاجرت به کشورهای اروپایی هزینه ای چند جانبه است که شما باید قبل از سفر برای تمامی آنها برنامه ریزی داشته باشید. البته هزینه های مهاجرت به آلمان بسته به نوع ویزا متفاوت است. به طور کلی می توان گفت برای هرفرد بزرگسال هزینه ویزای توریستی به جز موارد فرعی مبلغی بین 80 الی 90 یورو است. اما برای افراد زیر 13 سال هزینه کاهش پیدا می کند. ناگفته نماند که هزینه ویزای توریستی آلمان برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.

سایر هزینه هایی که باید در مدت اقامت توریستی خود در آلمان به آن توجه داشته باشید عبارتند از هزینه های هتل، مکان های گردشگری، غذا؛ رفت و آمد و …. . البته این هزینه نسبت به شهره انتخابی شما در آلمان و نوع هتل ها و.. متفاوت است.

تمکن مالی ویزای توریستی آلمان

تمکن مالی یعنی ارائه مدارکی که ثابت کند شما توانایی پرداخت هزینه های اقامت خود در آلمان را در مدت زمان ویزای توریستی دارید. سفارت آلمان قبل از ارائه ویزا و اجازه ورود شما به کشور خود باید از هزینه های شما مطمئن شود. به همین علت تمکن مالی یکی از اصلی ترین شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان است که به صورت جداگانه درباره آن صحبت می کنیم.

نکات مهمی که باید درباره ارائه مدرک تمکن مالی به آن توجه شود این است که:

  1. گردش حساب: شما باید مدارکی از گردش حساب های بانکی خود ارائه دهید تا سفارت از اوضاع مالی شما باخبر شود و بداند که شما توانایی پرداخت هزینه های اقامت در آلمان را دارید.
  2. پرشدن ناگهانی حساب: این مسئله ارتباط مستقیمی با ارائه مدارک گردش مالی دارید. اگر سفارت متوجه شود که حساب شما به یکباره پر شده است وقبل از آن همچنین مبالغی در حساب بانکی شما نبوده است مدارک تمکن مالی را از شما قبول نمی کند. زیرا ممکن است این هزینه از طریق وام و.. به دست آمده باشد که در اینصورت طبق قوانین آلمان به شما ویزا تعلق نمی گیرد.

کلام آخر

در این مقاله به طورکامل مراحل و شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان را مرور کردیم. شما با انتخاب کشور آلمان برای گردشگری  به عنوان یک کشور مدرن و زیبا در اروپا تجربه های بسیار زیبا و زیادی را کسب خواهید کرد. همچنین ممکن است فرصت های متفاوتی از طریق سفره 3 الی 6 ماهه شما در آلمان برایتان پیش بیاید. ما در این مجموعه به شما برای شروع  این سفر متفاوت و مهم کمک می کنیم.

به این مقاله امتیاز دهدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *