مهاجرت را با هیچجا سفر آغاز کنید

آشنایی بیشتر با کشور یونان

یونان که با نام رسمی جمهوری یونان شناخته می شود یکی از کشورها با تمدن بسیار قدیمی است و به عنوان مهد تمدن غرب و پل ارتباطی بین قاره های اروپا، آسیا و آفریقا شناخته می شود. عواملی نظیر هنر، فرهنگ، فلسفه و بازی های المپیک باعث شده اند تا این کشور در بین دیگر کشورها شهرت بسیاری داشته باشد. مساحت این کشور حدود 131,990 کیلومتر مربع است و جمعیتی حدود 11 میلیون نفر دارد. کشور یونان دارای 13 ناحیه می باشد و آتن یکی از مهم ترین شهرها و پایتخت این کشور است و از نظر تاریخی بسیار قدمت دارد. برای آشنایی بیشتر با کشور یونان این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

تاریخچه کشور یونان

کشور یونان دارای تاریخی غنی و پربار است. به طور خلاصه می توان تاریخ این کشور را به دوره های مختلف برنز، کلاسیک،رومی­ها، بیزانس، عثمانی و جنگ استقلال تقسیم کرد. دوران کلاسیک در یونان درخشان بوده و پایه های تمدن غرب در این زمان در یونان شکل گرفت. آتن و اسپارتا دو شهر مهم یونان باستان بودند. پس از جنگ استقلال، یونان به عنوان کشوری مستقل شناخته شد.

جغرافیا و آب و هوای کشور یونان

کشور یونان در شرق قاره اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. یونان از شمال با کشورهای آلبانی، بلغارستان و مقدونیه همسایه است و در شرق کشور یونان، کشور ترکیه واقع شده است. کشور یونان دارای حدود 6000 جزیره است. دریای اژه در شرق و دریای یونان در غرب این کشور قرار دارد.

کشور یونان به دلیل اینکه به دریای مدیترانه نزدیک است دارای آب و هوای مدیترانه ای و معتدل است. در فصل زمستان هوا معتدل است و تابستان هایی گرم و خشک دارد.

حکومت کشور یونان

ساختار سیاسی کشور یونان جمهوری پارلمانی است. این کشور از سال 1981 عضو اتحادیه اروپا می باشد. رئیس جمهور در کشور یونان به عنوان رئیس دولت شناخته می شود و پارلمان وی را تعیین می نماید. یونان دارای یک مجلس قانون­گذاری است که اعضای آن 300 نفر بوده و نخست وزیر رهبر این مجلس می باشد.

 

زبان و دین در کشور یونان

زبان رسمی کشور یونان، یونانی است و بیشتر یونانی ها از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند.

دین رسمی کشور یونان مسیحیت می باشد و ارتدکس بخش قابل توجهی از مردم یونان را به خود اختصاص داده است. اقلیت­های دینی نظیر یهودیت و اسلام نیز در کشور یونان وجود دارند.

اقتصاد کشور یونان

صنعت توریسم و گردشگری نقش قابل توجهی را در رونق اقتصادی کشور یونان ایفا می­کند و بیشترین نیروی کار فعال در یونان در بخش گردشگری مشغول به کار هستند. کشور یونان در بخش صادرات مواد غذایی نیز فعالیت دارد و زیتون یکی از اصلی ترین محصولاتی است که به کشورهای دیگر صادر می گردد و یونان سومین کشور تولید کننده زیتون در جهان است علاوه بر این کشور یونان در بخش های شیمیایی و منسوجات فعال است.

به این مقاله امتیاز دهدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Requesting advice from HICHJA experts